Życzenia na Święta Bożego Narodzenia

Współczesna nauka sugeruje istnienie przestrzeni czterowymiarowej; być może tak jest, jednak wymiary przestrzenne odczuwamy zdecydowanie inaczej niż wymiar czasowy. O ile ludzkość opanowała technikę przemieszczania się w przestrzeni, podróże w czasie wciąż sprawiają trudności natury zasadniczej. Przymusowo odbywamy wędrówkę czasową w jedną tylko stronę, znaczoną różnymi wydarzeniami naszego życia. Tymi wydarzeniami mogą być zbliżające się Święta i Nowy Rok. Zwłaszcza Nowy Rok skłania do refleksji (raczej smutnych) nad nieubłaganym upływem czasu. Nic bardziej błędnego – to właśnie czas może stać się najpiękniejszym podarunkiem świątecznym. Czas możemy podarować naszym bliskim, znajomym, wszystkim ludziom napotkanym na naszej drodze. To pierwszy możliwy prezent. Drugim jest Radość (pisana z dużej litery). Im bardziej się Nią dzielimy, tym jest Jej więcej. Czym jest radość, którą możemy rozdawać – tego odkrycia musimy dokonać sami i będzie to fundamentalne odkrycie przez nas dokonane. Życzę zatem wszystkim Pracownikom Uniwersytetu, Studentom, Sympatykom naszej uczelni, aby rozdawali prezenty Czasu i Radości i sami byli nimi obdarowani (źródło: https://uni.wroc.pl/czas-najpiekniejszym-prezentem-zyczenia-od-rektora)

Szanowni Państwo,

Dołączając się do Życzeń przekazanych przez J.M. Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego Profesora dr hab. Adama Jezierskiego pragniemy życzyć Państwu również ogromu Życzliwości - zarówno tej ofiarowanej innym jak i tej, którą otrzymujemy! Nie zapominajmy, że jest ona wielką, choć niedocenianą wartością, która określa to, co w ludzkich relacjach najważniejsze – zrozumienie, bliskość, otwartość na drugiego Człowieka, nawet tego, który myśli i czuje inaczej niż my…
Pięknych Świąt! W sam raz wszystkiego ale najwięcej zdrowia, pokoju i miłości oraz czasu spędzonego z tymi, którzy są dla nas najważniejsi. Oby zgiełk tego świata choć przez Święta nie przekraczał progu naszego domu, by pokój wokół nas i w sercach dawał nadzieję na dobry czas w Nowym 2019 roku.

Wszystkiego co najlepsze!

Dr Bogna Bartosz oraz Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim


Galeria zdjęć