Zaproszenie na warsztaty - Pawilon Czterech Kopuł

Szanowni Państwo,

Przekazujemy zaproszenie dla Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w UWr na warsztaty dla dorosłych do Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej Oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Na początek organizatorzy zapraszają na zajęcia dotykaNIE 25 września o godzinie 11.00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.
Będzie to spotkanie sensualne, uwzględniające potrzeby seniorów. Znajdzie się w nim miejsce także na dialog oraz zwiedzanie części ekspozycji ze szczególnym akcentem na przestrzeń sztuki materii.

„Lubię dotyk płótna. Wiem, że w muzeach nie wolno dotykać obrazów. Jako nastolatka dostałam burę za dotykanie Modiglianiego. Musiałam poczuć fakturę farby. (…) Patrząc na obrazy de Kooninga, powinnam założyć rękawiczki. A własnego obrazu można dotykać do woli”. To wypowiedź Patti Smith o jej impulsie do twórczości plastycznej. Podczas warsztatów będziemy sprawdzać, jak blisko obrazu mają ochotę podejść uczestnicy i czemu nie można dotykać sztuki, która nas dotyka – szczególnie, gdy ociekające gęstą farbą obrazy aż proszą się, by poczuć ich fakturę, gdy widoczny dukt pędzla kusi, by prześledzić go opuszkiem palca. dotykaNIE w muzeum to warsztat dla tych, którzy pozostają w niedosycie odbierania jednym zmysłem.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą znaleźć się naprawdę blisko obrazu, wziąć pod lupę jego fakturę i zaprojektować własny obiekt z fakturalnych form.

W Pawilonie Czterech Kopuł można wziąć udział również w warsztatach z cyklu „Dozwolone od lat 18”, (wstęp na wszystkie zajęcia tego cyklu jest bezpłatny):

27 listopada – „Przestrzeń parasolowata” (prowadzenie Justyna Oleksy)
18 grudnia – Na przekór! (prowadzenie Agata Iżykowska-Uszczyk)
22 stycznia – Jest Wenus, jest sztuka (prowadzenie Justyna Oleksy)

Na warsztaty można zapisać się telefonicznie pod numerem +48 71 712 71 81 lub drogą mailową – na ten adres lub na adres naszego działu: edukacja.pawilon@mnwr.pl