Zaproszenie na warsztaty organizowane przez Fundacje Wspieramy Seniorów

Forum Wspierajmy Seniorów
15 czerwca przypada Światowy Dzień Osób Starszych, który będzie hucznie obchodzony we Wrocławiu.
Z tej okazji zostanie zorganizowane unikatowe wydarzenie edukacyjne dla seniorów i o seniorach.

Forum Wspierajmy Seniorów zostało zainicjowane przy współpracy Fundacji Wspierajmy Seniorów
i Grupy CasusBTL.
Aby skutecznie leczyć schorzenia wieku starszego, niezbędne są dwa elementy: aktualna wiedza
poparta dużym doświadczeniem lekarzy oraz nieustająca edukacja prozdrowotna seniorów. Dlatego

Forum Wspierajmy Seniorów zostanie zrealizowane w wyjątkowej formule łączącej praktyczne
warsztaty edukacyjne dla seniorów i ich opiekunów oraz konferencję dla lekarzy, którzy w codziennej
praktyce borykają się z problemami zdrowotnymi starszych pacjentów.

Miejsce: Hotel Ibis Styles, plac Konstytucji 3 Maja 3, 50-083 Wrocław
Termin: Warsztaty dla seniorów: 15 czerwca 2018

Warsztaty dla seniorów: 15 czerwca 2018
W pierwszej części odbędą się warsztaty dotyczące znajomości i interpretacji objawów związanych ze stanami zagrożenia życia i zdrowia oraz udzielania pierwszej pomocy w tych sytuacjach. Przedstawione będą zagadnienia dotyczące objawów w stanach zagrożenia życia: podwyższone tętno, wolne tętno, ciśnienie tętnicze wysokie, ciśnienie tętnicze niskie, duszność, ból w klatce piersiowej, nagłe omdlenie, utrata przytomności, zatrzymanie krążenia, objawy udaru, objawy zawału mięśnia sercowego, objawy dekompensacji układu krążenia. Uczestnicy warsztatów będą szkoleni w zakresie właściwego reagowania i udzielania pierwszej pomocy w wyżej wymieniowych sytuacjach, w szczególności zostaną zaznajomieni z prowadzeniem podstawowych czynności reanimacyjnych w sytuacji zatrzymania krążenia z zastosowaniem fantomów. Warsztaty zakresu pierwszej pomocy potrwają około 3 godzin.

W drugiej części odbędą się warsztaty psychologiczne dla seniorów szczególnymi potrzebami osób
starszych oraz warsztaty dotyczące sprawności fizycznej i zespołu kruchości.
Tematyka warsztatów psychologicznych będzie następująca:
• Zaburzenia nastroju u osób w wieku podeszłym, czyli gdy smutek przestaje być emocją,
a staje się chorobą
• Radzenie sobie ze stresem i kryzysy wieku starszego, czyli jak chwycić byka za rogi
i być szczęśliwym w starszym wieku
• Psychodietetyka i psychologia odżywiania, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch!
• Zaburzenia funkcji poznawczych, czyli jak zachować pamięć i sprawność mentalną
w starszym wieku
Podczas warsztatów dotyczących zespołu kruchości i sprawności osób starszych zostanie przedstawiona koncepcja zespołu kruchości, jego znaczenie dla zdrowia i sprawności osób starszych oraz w części praktycznej zostaną wykonane pomiary sprawności, mobilności, siły mięśniowej i składu ciała wśród uczestniczących w warsztatach seniorów.
Warsztaty psychologiczne i te dotyczące zespołu kruchości będą odbywać się w dwóch turach, dlatego też każdy senior, uczestnik 1 Forum Wspierajmy Seniorów, będzie mógł wybrać dwa spośród pięciu szczególnie interesujących go warsztatów. Czas trwania jednego warsztatu planowany jest na około 1,5 godziny.

Broszura Fundacji Wspieramy Seniorów.pdf

Rozmiar: 6.94 MB Opublikowano: 2018-05-22 08:09:20