Zaproszenie na premierę spektaklu KAIN

Szanowni Państwo,

Przekazujemy zaproszenie Fundacji Jubilo na premierę spektaklu KAIN, która odbędzie się w dniach 12, 13, 14 i 15 marca 2019 roku o godz. 13.00 w Scenie na Kleczkowskiej, Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu przy ul. Kleczkowskiej 35.

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Fundacja prosi zainteresowane osoby o potwierdzenie przybycia w konkretnym dniu oraz przesłanie danych osobowych wraz z numerem dowodu osobistego/paszportu do przepustki do 6 marca 2019 roku na adres mailowy: office@jubiloproject.com lub kontakt telefoniczny pod numerem: 535 739 698.

O spektaklu:
"KAIN" to kolejny etap działań realizowanych przez Fundację Jubilo od początku 2014 roku w ramach projektu Odkluczanie. W prowadzonym na terenie Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego projekcie uczestniczą mężczyźni osadzeni na oddziałach typu zamkniętego i półotwartego.

Po ogromnym sukcesie spektaklu "Odzwierciedlenie" zespół podjął próbę rekonstrukcji, starając się przedefiniować kierunek i potrzeby grupy w jej zmienionym składzie. Uznaliśmy, że punkt wyjścia dla naszego następnego działania powinien wyłonić się z nas samych i naszej ludzkiej potrzeby ekspresji, podążając za wątkami rozwijanymi w pierwszym spektaklu. Po wstępnym okresie poszukiwań opartych na improwizacji, czytaniach i pisaniu zaczęliśmy stopniowo zawężać tematykę, ostatecznie określając nowy wątek przewodni jednym słowem: Znak. Znak jako definicja. Znak jako naznaczenie; narzucenie roli przez kogoś innego, a czasami nawet przez nas samych.

Postać Kaina, odarta ze wszystkich biblijnych odniesień, skłoniła nas do szerszej refleksji nad kondycją ludzką i stygmatyzacją Innego. Spoza masywnych ścian więzienia poszukiwaliśmy naszej ścieżki na zewnątrz, w kierunku społeczeństwa, z dala od naszej publicznej podmiotowości i statusu, odnajdując nowy poziom obecności: redefinicję samego siebie. (źródło: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/271760.html).


Pliki do pobrania

ZAPROSZENIE-KAIN w ramach projektu Odkluczanie.pdf

Rozmiar: 12.2 MB Opublikowano: 2019-02-27 08:43:16