Zapisy na zajęcia dodatkowe - LEKTORATY

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy zapisy na zajęcia dodatkowe – LEKTORATY. (w załączeniu harmonogram zajęć z języków obcych)
Zajęcia są dodatkowo płatne - 50 zł za jeden lektorat.

ZAPISY ROZPOCZYNAMY 06.10.2022 r. o godz. 10:00

Na zajęcia można się zapisać w następujący sposób:
Telefonicznie: pod numerem telefonu 71 367 01 16 (poniedziałek – piątek 10:00-14:00) - zapisy przyjmują Dyżurni
Wypełniając formularz online: https://forms.gle/GwLp1rrnnPLyyyfg6

Formularz będzie dostępny od czwartku 06.10.2022 r. od godz. 10:00. Wypełnienie formularza lub wpisanie na listę nie oznacza przyjęcia do grupy. W zależności od ilości zgłoszeń będziemy brać pod uwagę: kolejność zgłoszeń, czy jest to kontynuacja nauki czy dołączenie do grupy oraz w ostateczności ilość zajęć dodatkowych na które poszczególne osoby się zapisały.

Przed zapisaniem się na zajęcia bardzo proszę zapoznać się z poziomami nauczania i wybrać adekwatny do znajomości danego języka. Jeśli Wasza znajomość języka jest np. na poziomie średnio-zaawansowanym a zapiszecie się na poziom podstawowy, po weryfikacji przez lektora zostaniecie przeniesieni do odpowiedniej grupy.

UWAGA: Zapisy nie obejmują w tym momencie zajęć online z Panią Agnieszką Polowy ani zajęć prowadzonych przez Słuchaczy UTW. Informacje o wolnych miejscach w tych grupach przekażemy wkrótce.

Opisy poziomów nauki:

Grupa początkująca:

Zajęcia skierowane do osób, które nigdy nie uczyły się danego języka obcego, ani podczas edukacji obowiązkowej ani nigdy później, a ich kontakt z językiem był bardzo sporadyczny. Kurs jest przeznaczony dla Słuchaczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką języka obcego.

Grupa podstawowa:

Zajęcia skierowane do osób, które mają niewielkie doświadczenie z nauką danego języka obcego, niemniej jednak znają takie podstawy jak powitanie, pożegnanie, znają kolory, potrafią liczyć do 100, potrafią podstawić siebie i innych, potrafią określić swój i innych wiek, potrafią prowadzić prostą rozmowę pod warunkiem, że rozmówca mówili wolno, zrozumiale i jest gotowy do pomocy. Kurs jest skierowany do Słuchaczy, którzy chcą rozwinąć swoje podstawy i zwiększyć zakres umiejętności.

Grupa średnio-zaawansowana:

Zajęcia skierowane do osób, które rozumieją wypowiedzi i często używane wyrażenia w zakresie tematów związanych z życiem codziennym (np. podstawowe informacje dotyczące osoby rozmówcy i jego rodziny, zakupów, otoczenia, pracy, potrafią w prosty sposób opisywać swoje pochodzenie i otoczenie, w którym żyją, a także poruszać sprawy związane z najważniejszymi potrzebami życia codziennego, potrafią radzić sobie w większości sytuacji komunikacyjnych, które mogą zdarzyć się w czasie podróży w regionie, gdzie mówi się danym językiem itd.

Grupa zaawansowana:

Zajęcia skierowane są do osób, które mają znaczne doświadczenie z językiem angielskim, tj. mają pojęcie o zasadach gramatyki i w sposób bezproblemowy potrafią z niej korzystać w wypowiedziach ustnych i pisemnych. Również w sposób dość płynny potrafią wypowiadać się na temat spraw i zdarzeń typowych dla rodziny, pracy, czasu wolnego itd. Ponadto potrafią radzić sobie w większości sytuacji komunikacyjnych, które mogą zdarzyć się w czasie podróży w regionie, gdzie mówi się danym językiem. Co więcej potrafią tworzyć proste i nieco bardziej złożone, aczkolwiek spójne wypowiedzi ustne lub pisemna na tematy które są im znane bądź je interesują. Potrafią także opisywać doświadczenia, zdarzenia, nadzieje, marzenia i zamierzenia, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.

Z pozdrowieniami,

Sekretariat
Uniwersytet Trzeciego Wieku
w Uniwersytecie Wrocławskim


Pliki do pobrania

Lektoraty.pdf

Rozmiar: 148.09 KB Opublikowano: 2022-10-05 14:46:08