Koncert Bożonarodzeniowy w Narodowym Forum Muzyki

Serdecznie zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert p.t. Święty Mikołaj dnia 20 grudnia 2016r. o godz. 8:45.
Wejściówki wydawane będą w poniedziałek 19 grudnia 2016 r. po wykładzie audytoryjnym po okazaniu legitymacji.

"Święty Mikołaj większości kojarzy się ze starszym, odzianym w czerwony strój mężczyzną z białą brodą, który wedle różnych legend w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty. Porusza się saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Taki obraz świętego Mikołaja, wypromowany przez środki masowego przekazu, zastąpił w powszechnej świadomości tradycyjny wizerunek świętego Mikołaja, biskupa Miry, który przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych. Wsławił się on m.in. cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.
Grudzień to doskonały czas, by przybliżyć młodym słuchaczom działalność i losy tej historycznej postaci, wyniesionej przez Kościół katolicki na ołtarze. Świętego Mikołaja już w średniowieczu uważano za patrona dzieci. Już wtedy wystawiano dramaty liturgiczne opowiadające jego historię. Podczas koncertu życie świętego poznamy, słuchając kantaty z 1948 r. pt. Saint Nicolas czyli Święty Mikołaj brytyjskiego kompozytora Benjamina Brittena. Kantata zostanie wykonana w oryginalnym języku angielskim. Tłumaczenie wyświetlane będzie na ekranie.
Naszymi przewodnikami po świecie pełnym cudów, heroicznej odwagi i śmierci świętego Mikołaja będą chóry, uczestnicy Akademii Orkiestrowej oraz solista Nicolas Sharratt – angielski tenor operowy. Nicolas Sharrat ukończył Royal Northern College of Music w Manchester (studia w zakresie wokalistyki) oraz londyńską National Opera Studio. Po zdobyciu nagrody imienia Erica Vietheera w Glyndebourne został przyjęty do renomowanej Peter Moore’s Foundation. W środowisku muzycznym znany jest jako światowej sławy odtwórca głównych ról w operach buffa, wśród których do najważniejszych należą m.in. Ernesto w Don Pasquale i Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, a także rola Pedrillo w Uprowadzeniu z seraju W.A. Mozarta.
Dzieło zabrzmi pod batutą Dyrektora NFM – Andrzeja Kosendiaka."
[źródło: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/5255]

Wykonawcy: