Zaproszenie - X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego Wrocław 2018

W programie m.in. Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny, Strefa Seniora

Czytaj dalej

Zaproszenie do Klubu Seniora MEDI na Walentynki

Okazja do wspólnego świętowania Walentynek

Czytaj dalej

Zaproszenie na konferencję 14-15 kwietnia 2018

IV WROCŁAWSKA KONFERENCJA „Szaleństwo? Zaburzenie? Granice normy”

Czytaj dalej

Konferencja „Profilaktyka procesów otępiennych” 22 listopada 2017 r.

W ramach projektu „60 plusów Aktywności Seniora” w dniu 22 listopada 2017 r. odbyła się Konferencja „Profilaktyka procesów otępiennych” zorganizowana przez Fundację Atena z Oławy we współpracy z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD), Dolnośląskim Zespołem Delegatów Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, UTW w Uniwersytecie Wrocławskim, Świdnickim UTW z Federacji UTW we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Dolnośląscy Seniorzy.

Czytaj dalej

DNI SENIORA WROCŁAW 2017 zbliżają się wielkimi krokami...

W tym roku to wspaniałe Święto Seniorów będzie trwało od 15 września do 13 października. Zapowiada się czas wielu, różnorodnych i interesujących wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, rekreacyjnych i międzypokoleniowych. Nie zabraknie stałych punktów w harmonogramie wydarzeń wrocławskich Dni Seniora. Już dziś zapraszamy do udziału w konkursach przygotowanych specjalnie dla seniorów.

Czytaj dalej

II Dni Gerontologii - Wrocław 2017

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu oraz Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku z siedzibą we Wrocławiu zapraszają do udziału w II Dniach Gerontologii - Wrocław 2017.

Czytaj dalej

XI Dolnośląskie Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Legnica 2 czerwca 2017 r.

W dniu 2 czerwca 2017 r w Legnickim UTW w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się XI Forum Dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Czytaj dalej

Forum Samorządów Wrocławskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Dnia 26 maja 2017 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządów wrocławskich uniwersytetów trzeciego wieku, które podpisały „Porozumienie Pełnomocników Rektorów Uczelni Wyższych Miasta Wrocławia ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku”.

Czytaj dalej

Jubileusz 10-lecia Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dnia 22 kwietnia 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyły się uroczystości jubileuszowe 10-lecia działalności Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestników uroczystości witano serdecznymi słowami i obdarowano żółtymi tulipanami.

Czytaj dalej

Jubileusz 5-lecia Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zgorzeleckie spotkanie dolnośląskich seniorów „Żeby życie nie bolało”

Dnia 28 marca 2017 r. w Zgorzelcu odbyły się dwie ważne dla środowisk senioralnych wydarzenia. Zaprzyjaźniony Transgraniczny UTW świętował Jubileusz 5-lecia. Równolegle odbywało się coroczne Zgorzeleckie spotkanie dolnośląskich seniorów „Żeby życie nie bolało”.

Czytaj dalej