Wrocławskie Igrzyska Seniorów – zaproszenie

Szanowni Państwo,

Przekazujemy zaproszenie do udziału we Wrocławskich Igrzyskach Seniorów:

ZBLIŻA SIĘ KOLEJNA – 8. EDYCJA WROCŁAWSKICH IGRZYSK SENIORÓW. TYM RAZEM BĘDZIE TO ODRĘBNE WYDARZENIE, A NIE TAK JAK DO TEJ PORY CZĘŚĆ PROGRAMU DNI SENIORA. W TYM ROKU ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ W MAJU I CZERWCU. NA SENIORÓW CZEKA OSIEM KONKURENCJI SPORTOWYCH.

Inauguracja tegorocznych Igrzysk odbędzie się 11 maja i będzie częścią Spartan Familly Chalenge.

Podczas pierwszego dnia seniorzy rywalizować będą w biegu o Puchar Prezydenta Wrocławia oraz nordic walking o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. W każdej z tych konkurencji w klasyfikacji OPEN nagrodzeni zostaną najlepsza zawodniczka i zawodnik oraz dodatkowo w trzech kategoriach wiekowych: 50-59, 60-69, 70+, osobno dla kobiet i mężczyzn.

W kolejnych dniach seniorzy będą mogli sprawdzić się: w pływaniu (styl dowolny i klasyczny na dystansie 50m, w każdej konkurencji nagrody powędrują do najlepszej pływaczki i pływaka), w grze w badminton’a (start indywidualny, klasyfikacja osobno dla kobiet i mężczyzn, z podziałem na trzy kategorie wiekowe: 60-65 lat, 66-69 lat oraz 70+), w zawodach indywidualnych w boule i w grze w kręgle (w obu konkurencjach osobno dla kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe).
Pod koniec maja odbędą się zawody szachowe oraz turniej scrabble (w obu konkurencjach rozgrywki odbędą się bez żadnych klasyfikacji, zarówno jeśli chodzi o płeć, jak i wiek).

Igrzyska zakończą się w czerwcu turniejem siatkówki plażowej (do rywalizacji zapraszamy 3–osobowe drużyny – MIESZANE – 2 kobiety + mężczyzna lub 2 mężczyzn + kobieta, obowiązuje limit wiekowy: kobiety 50+, mężczyźni 55+).

W tym roku każdy uczestnik, który wystąpi w min. 3 konkurencjach otrzyma pamiątkowy medal.
Na Igrzyska zapraszamy wszystkich – Seniorów do udziału w zawodach, a osoby, które nie osiągnęły jeszcze wieku senioralnego do gorącego kibicowania uczestnikom.

Igrzyska zostały objęte Patronatem Honorowym przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Harmonogram igrzysk:

11.05.2019 – Park Zachodni – Hala Orbita, ul. Wejherowska 2
Inauguracja tegorocznych Igrzysk będzie częścią Spartan Familly Chalenge, podczas pierwszego dnia zmagań seniorzy rywalizować będą w biegu oraz nordic walking. W biegu dla najlepszych będzie Puchar Prezydenta Jacka Sutryka, w nordic walking natomiast uczestnicy będą walczyć o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.
W każdej konkurencji nagrodzimy w klasyfikacji OPEN najlepszego zawodnika i zawodniczkę oraz dodatkowo w kategoriach wiekowych osobno dla kobiet i mężczyzn. Kategorie wiekowe: 50-59, 60-69, 70+.
TRASA:
4,5 km – biegacze
3,0 km – nordic walking

15.05.2019 – pływanie – Kryta Pływalnia GEM, ul. Mianowskiego 2A
W tym roku seniorów zachęcamy do rywalizacji w dwóch stylach dowolnym i klasycznym, jak w poprzednich latach dystans, który będą musieli pokonać wszyscy startujący to 50 metrów. W każdej konkurencji nagrodzimy zarówno kobiety jak i mężczyzn, dodatkowo w zależności od ilości uczestników utworzone będą kategorie wiekowe (planujemy 50-59, 60-69, 70+).

16.05.2019 – badminton – sala GEM, ul. Mianowskiego 2A
W tej konkurencji seniorzy będą rywalizować indywidualnie, klasyfikacje przeprowadzimy osobno dla kobiet i mężczyzn, z podziałem na trzy kategorie wiekowe: 60-65 lat, 66-69 lat oraz 70+.

18.05.2019 – boule – boiska przy ul. Kiełczowskiej
Będą to zawody indywidualne, przeprowadzone osobno dla kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe.

21.05.2019 – kręgle – SKY Bowling w Sky Tower
W wieżowcu Sky Tower, na drugim piętrzy na kręgielni SKY Bowling, seniorzy konkurować będą w grze w kręgle. Zawody będą rozgrywane osobno dla kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe.

28.05.2019 – szachy – Klub Szachowy HETMAN, ul. św. Antoniego 31b
We współpracy z MUKS MDK Śródmieście w Klubie Szachowym HETMAN, odbędą się zawody szachowe. Rozgrywki tej królewskiej gry odbędą się bez żadnych klasyfikacji, zarówno jeśli chodzi o płeć, jak również o wiek. Ostateczną decyzję w jakiej formule zostanie zorganizowany turniej podejmie sędzia zawodów w zależności od ilości osób.

30.05.2019 – scrabble – Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6
Turniej w scrabble, podobnie jak przy rozgrywkach szachowych, nie przewidujemy osobnej klasyfikacji dla kobiet i mężczyzn ani podziału na kategorie wiekowe.
08.06.2019 – siatkówka plażowa – boiska GEM, ul. Mianowskiego 2B

Zwieńczeniem Igrzysk będzie turniej siatkówki plażowej, który odbędzie się na boiskach GEM. Do rywalizacji zapraszamy 3-osobowe drużyny – MIESZANE (2 kobiety + mężczyzna lub 2 mężczyzn + kobieta). Obowiązuje limit wiekowy: kobiety 50+, mężczyźni 55+).

Wszystkich seniorów zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w imprezie. Zabierzcie ze sobą dzieci i wnuki! Elektroniczny formularz zapisów dostępny jest pod tym linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmj_jBEHNO25m-pv537vKQxcD6I8ZYVzbjHDs5pUQ0OIoqjw/viewform


Galeria zdjęć


Pliki do pobrania

deklaracja-uczestnika (1).pdf

Rozmiar: 665.32 KB Opublikowano: 2019-04-29 14:05:10

plakat Senioriada 2019.pdf

Rozmiar: 2.15 MB Opublikowano: 2019-04-29 14:05:10