Spektakl FREDRALIA – finał Senior Grand PRIX - zaproszenie

Słuchacze UTW UWr serdecznie zapraszają na spektakl wystawiony w ramach finału Senior Grand PRIX w dn. 28.11.2018 r., godz. 19:00, Scena Kameralna Teatru Polskiego (ul. Świdnicka 28).
Bilety w kasach Teatru w cenie 5 złotych.

Jednego wieczoru zobaczą Państwo dwa minispektakle przygotowane przez naszych Seniorów. Senior Grand Prix to tygodnie pracy w dwóch grupach warsztatowych pod okiem aktorów T[pl, praca nad tekstem i rolą, budowa warsztatu aktorskiego, w końcu dwa różne spojrzenia na temat finałowego pokazu. Pierwsza grupa zaprezentuje Państwu Fredralia na podstawie twórczości Aleksandra Fredry, druga zaś fragmenty sztuki Tadeusza Różewicza Stara kobieta wysiaduje.

Pomnik pierwszego z autorów zdobi wrocławski Rynek, popiersie drugiego znajduje się zaś kilkadziesiąt metrów dalej, w Starym Ratuszu. 28 listopada zapraszamy Państwa na kontynuowanie tego spaceru wzdłuż ulicy Świdnickiej do numeru 28, wprost na Scenę Kameralną Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie o godzinie 19:00 zaczyna się finałowy pokaz Senior Grand Prix.

W spektaklu biorą udział Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim, Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Seniorzy z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Projekt współfinansowany jest przez Fundację KGHM Polska Miedź.