SEKCJA KULTURY ZAPRASZA

Sekcja Kultury zaprasza,

Słuchaczy i Ich Rodziny
do Opery Wrocławskiej na jubileuszowy koncert z okazji 75-lecia Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego, na widowisko pt. " Kawiarenka Szpilmana", które będzie wystawione w niedzielę 5. grudnia o godz. 18.00 (niżej bliższe informacje).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chętnych prosimy o kontakt z kol. Irenką Klein w celu rezerwacji biletów, które będą do wykupienia w kasie opery przed koncertem, wg. imiennej listy z UTW.
Cena biletu 20 zł

oto adres mailowy Irenki
iklein@vp.pl
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kawiarenka Szpilmana

Zapraszamy do nowo otwartej kawiarenki, w której goście będą mogli zatopić się w nostalgii minionych dekad.

Z okazji 75-lecia działalności, Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne, zaprasza na niezwykłe widowisko muzyczne „Kawiarenka Szpilmana” w reżyserii Kamila J. Przybosia. Koncert Jubileuszowy odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 18:00, w przepięknym gmachu Opery Wrocławskiej. Dokładnie tego dnia świętować będziemy 110 rocznicę urodzin genialnego kompozytora, pianisty i aranżera – Władysława Szpilmana. Jego utwory, w znakomitych aranżacjach Mateusza Walacha, wykonają wybitni polscy soliści: Joanna Smajdor, Magdalena Zawartko, Filip Małek oraz Wojciech Myrczek, towarzyszyć im będą: Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod kierownictwem Mateusza Walacha, stypendyści DTM-u, tancerze oraz akrobata.

Kawiarenka Szpilmana to niezwykła muzyczna podróż̇, ubrana w poruszające historie, które na przemian, raz wzbudzają śmiech, by za chwilę wywołać łzy wzruszenia. Tego wieczoru goście kawiarenki, usłyszą evergreeny, takie jak: „To właśnie miłość”, „To przypadek”, „Autobus Czerwony”, „Tak mało Cię znam”, „Cicha noc”, „Nie ma szczęścia bez miłości”, „Trzej przyjaciele z boiska”, „W małym kinie”, „Do widzenia Teddy”. Dzięki wysublimowanym aranżacjom oraz emocjonalnym interpretacjom, zarówno zespołu muzycznego, jak i aktorskiego, każda piosenka przedstawiać będzie wciągającą opowieść. A każda z tych muzycznych opowieści będzie się ze sobą przeplatać, tworząc muzyczny obraz większej całości. Mówi się, że tych lat nie odda nikt... Zapraszamy zatem ponownie do nowo otwartej kawiarenki, gdzie światło, muzyka i artyści, pomogą nam zanurzyć się w klimacie i kolorycie, jakże już odległego - XX-go wieku.

Warto wspomnieć, że Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne miało swój udział w powstaniu i organizacji Opery i Operetki, a także Filharmonii Wrocławskiej.

Koncert z okazji 75-lecia Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego

Kawiarenka Szpilmana - w reż. Kamila J. Przybosia

5 grudnia 2021, niedziela, godz. 18:00

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, Wrocław



soliści: Joanna Smajdor, Magdalena Zawartko, Filip Małek, Wojciech Myrczek

tancerze: Marta Brendel, Michał Boruch

akrobata: Mateusz Przybysławski

wokalistki: Laura Gronek, Karolina Karczmarczyk, Marika Klarman, Maja Korbiel, Wiktoria Łukowicz

Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyr. Mateusza Walacha



www.dtm.org.pl

Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne

Wydarzenia