Posążek boga ironii – warsztaty teatralne w Muzeum Pana Tadeusza

Terminy:

6 i 7 października 2018 (sobota i niedziela), godz. 10.00–14.00

Miejsce: Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6.

Obowiązuje rezerwacja miejsc: zapisy@ossolineum.pl / 71 75 50 651 do 658

Osiem godzin warsztatów, podczas których uczestnicy pod okiem specjalistów przygotują etiudę teatralną inspirowaną twórczością Zbigniewa Herberta. Punktem wyjścia jest krótki utwór Herberta pod tytułem Z mitologii.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zmierzyć się z tekstem, interpretując go w oparciu o własne doświadczenie za pomocą gestów i ruchów ciała, modulacji głosu i mimiki. Wykorzystane zostaną techniki zaczerpnięte z pantomimy, ćwiczenia oddechowe i wokalne, ruchowe i choreograficzne, a także elementy treningu uważności. Jako materiał do pracy posłużą również własne wspomnienia uczestników, które zapisują się w ciele jak w matrycy. Praca nad tekstem będzie też pretekstem do przepracowania błędów i zaniedbań, które utrudniają życie. Czasami chodzi o tak proste rzeczy jak nieprawidłowe oddychanie albo natrętny samokrytycyzm. Każde z ćwiczeń wykonywane jest zgodnie z możliwościami uczestników, z uwzględnieniem ich ewentualnych ograniczeń ruchowych i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Istnieje możliwość udziału w jednej bądź obu seriach warsztatów. Doświadczenie aktorskie mile widziane, ale niekonieczne.

Organizatorzy zapewniają miłą atmosferę i poczęstunek.

Prowadzenie: Lucyna Piwowarska-Dmytrów – absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, animatorka kultury (specjalizacja taniec)
Beata Rakowska – aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa, lektor i pedagog. Prowadzi warsztaty
aktorskie z młodzieżą przy Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Od dwóch lat na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Wrocławskim prowadzi zajęcia teatralne z seniorami pod hasłem terapia śmiechem.


Galeria zdjęć