Organizacja zajęć w semestrze letnim roku akad. 2021/2022

Drodzy Słuchacze,

Już w najbliższy poniedziałek 28.02.2022 roku rozpoczęliśmy zajęcia w semestrze letnim. Semestr będzie trwał do 23.05.2022 roku. Przedstawiamy Państwu szczegółowy HARMONOGRAM ZAJĘĆ na najbliższy miesiąc (do 1 kwietnia. Linki do zajęć oznaczonych formą ONLINE wysyłamy do Państwa co tydzień osobnych TYGODNIOWYCH harmonogramach.

HARMONOGRAM NA MARZEC znajduje się w zakładce: HARMONOGRAMY.

ORGANIZACJA SEMESTRU:
Dni wolne od zajęć w semestrze letnim to:
15 IV-20 IV 2022 r. – przerwa świąteczna (Wielkanoc)
02 V i 12 V – Dni Rektorskie
Od 28 II do 02 IV zajęcia realizowane będą w formie zdalnej.
Od 04 IV wracają DO FORMY STACJONARNEJ: lektoraty, zajęcia z kultury fizycznej praz spotkania w ramach sekcji, klubów i grup.
Zajęcia, które przez cały semestr będą odbywały się w formie stacjonarnej , z uwagi na trudność realizacji w formule online to zajęcia w małych grupach: Podstawy Obsługi Komputera i warsztaty komputerowe w ramach projektu Erasmus+.
Gimnastyka z wykorzystaniem techniki nordic walking odbywa się na świeżym powietrzu i może być realizowany bez przeszkód.

NOWOŚCI
W semestrze letnim mamy dla Państwa propozycje nowych zajęć:
„Zdrowie od kuchni” – spotkania z p. dietetyk Magdaleną Szyszką-Barycką. Tematem przewodnim spotkań w semestrze letnim będzie – cukier.
„Czy wiesz czym oddychasz?” – spotkania na temat jakości powietrza w Polsce i we Wrocławiu
„Ekolandia.Edu” – Edukacja ekologiczna – spotkania na temat recyklingu, segregacji odpadów i zapobiegania marnowaniu surowców.
W semestrze letnim dr Aleksander Kobylarek poprowadzi w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku międzygeneracyjne warsztaty teatralne . Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie marca. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

INFORMACJE DLA SŁUCHACZY PIERWSZEGO ROKU
W ramach cyklu „Aktywność Edukacyjna Późnej Dorosłości” prowadzonego przez dr Magdalenę Wnuk-Olenicz zapraszamy Państwa na warsztaty rozwojowe. Spotkania odbędą się w kwietniu i maju w grupach ok. 20 osobowych. Informacja odnośnie podziału na grupy oraz terminów spotkań zostanie przekazana w połowie marca.
Przypominamy również o „zadaniu domowym”
Temat można wybrać spośród trzech proponowanych:
- Moja droga edukacyjna, czyli czego nauczyłam/łem się w ciągu życia?
- Od czego zależy aktywność w okresie późnej dorosłości?
- Moje doświadczanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku – ja jako Słuchacz UTW w UWr
Prace należy dostarczyć do dnia 29.04.2022 r. w formie papierowej (do sekretariatu UTW) lub elektronicznej, przesyłając na adres magdalena.wnuk-olenicz@uwr.edu.pl


GIMNASTYKA Z WYKORZYSTANIEM TECHNIKI NORDIC WALKING
Mamy dla osób, które chciałyby dołączyć do zajęć z p. Teresą Tadeuszyk, ale nie posiadają własnych kijków, 5 zestawów, które otrzymaliśmy od europosła Jarosława Dudy. Aby je otrzymać wystarczy zapisać się i uczęszczać na zajęcia z gimnastyki z p. Teresą Tadeuszyk. (wtorki 11:00-13:00 – Park Szczytnicki)

GRA W BULE I KRĘGLE (Aleksandra Chwastek)
Klub Miłośników Gry w Kręgle - wznawia spotkania 07.03.2022 r., kręgielnia w Sky Tower, godz. 10:00 – 11:30. Zajęcia są dodatkowo płatne. Koszt wynajmu toru uzależniony jest od ilości uczestników.
Grupa Gry w Bule – wznawia spotkania 17.03.2022 r., Park Południowy, okolice pomnika Chopina, godz. 11:00-13:00
Jeśli ktoś z Państwa chciałby dołączyć do grup – wystarczy przyjść na spotkanie.

Uwaga: zapisy na zajęcia z PODSTAW OBSŁUGI KOMPUTERA zostały zakończone.