Mikser Pokoleniowy – młodzież i seniorzy na wspólnym pikniku

W przedostatni weekend września we Wrocławiu za sprawą wieloczęściowego wydarzenia zwrócimy uwagę na brak platformy do tworzenia wspólnoty pomiędzy osobami starszymi, a młodzieżą, która skutkuje marginalizacją potrzeb i wzajemnym niezrozumieniem. Mijamy się na ulicy, żyjemy w tych samych podwórkach, ale brakuje nam… kontaktu. Pośród wszystkich poważnych problemów chcemy zwrócić uwagę na ten, bo jego rozwiązanie to bułka z masłem – wystarczy się przełamać i zapytać: „co słychać?”.

Każdy z nas ma wkład w kulturę i przestrzeń publiczną naszego miasta. Możemy wymieniać się umiejętnościami, pozyskiwać nowe doświadczenia, spojrzeć na tematy z nowej perspektywy. Szeroki wachlarz oferty kulturalnej często dyskredytuje możliwość uczestnictwa ze względu na wiek… i jeśli niespecjalnie, to powinniśmy to zmienić i zrobić coś wspólnie!

W sobotę (22.09) wybierzemy się na spacer miejski po miejscach kultury ważnych dawniej i dziś. Następnego dnia (23.09) zapraszamy Was do Parku Na Niskich Łąkach – gdzie odbędzie się slam poetycki, warsztaty tańca afrykańskiego oraz graficzno-wizualne, a całość zakończy dancing czyli wspólne tańce przy akompaniamencie muzyki z ostatnich pięćdziesięciu lat, prosto z płyt winylowych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zainteresowanych zapisami na konkretne części programu oraz szczegółami projektu, prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: mikser@regime.pl lub dzwoniąc: 797 210 385.

Zapisy rozpoczynają się 16 sierpnia (do wyczerpania miejsc).

PROGRAM

22.09.2018
Spacer miejski (wycieczka dedykowana seniorom ciekawym historii życia miasta)

[14:00-17:00] To niestandardowa forma spaceru, bo wsiądziemy w meleksy i odwiedzimy między innymi dawny teatr wodewilowy, piwiarnię na ul. Ofiar Oświęcimskich czy miejsca hulanek studentów 100 lat temu.

23.09.2018
Park Na Niskich Łąkach (wspólny piknik dla młodzieży i seniorów)

[14:00-15:30] –
Warsztaty graficzno-wizualne
– wkraczamy w świat rysunku miejskiego pod okiem lokalnych artystów-grafików.

[15:30-17:00] –
Slam poetycki
– poezja z książek, zeszytów, ulicy, własnych myśli. 3 minuty na scenie dla twórczości własnej w każdej rundzie, bez barier rodzajowych.

[18:00-19:00] –
Warsztaty taneczne
– dla kochających rytm, nauka tańców afrykańskich przy organicznych bębnach.

[19:30 - 21:00] –
Dancing
– Disc Jockey miksuje utwory z lat. 60´-70´ i współczesnych, a my zapraszamy partnerów i partnerki do wspólnej zabawy. Muzyka i taniec są niezbywalnymi, międzypokoleniowymi platformami dialogu - na nich też spotkamy się by porozumieć się bez słów i odnaleźć estetyczne mosty.

Zadanie jest dofinansowane w ramach projektu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.


Galeria zdjęć


Pliki do pobrania