Zasady zapisów na wycieczki organizowane przez Sekcję Turystyczną

Sekcja Turystyczna od drugiego semestru w 2017 r. samodzielne organizować będzie wyłącznie jednodniowe wycieczki po Polsce oraz do bliskich krajów.
1. Zapisy na wycieczki turystyczne i opłaty :
1.1. Nie ulegają zmianie zasady zapisów i opłat na wycieczki organizowane przez słuchaczki Sekcji Turystycznej UTW. Pobieranie opłat za wycieczkę
kończymy na 10 dni przed jej terminem. Za bilety wstępu do odwiedzanych obiektów, tak jak dotychczas płacić będziemy w autokarze.
1.2. Na UTW u koleżanek z Sekcji można zapisywać się także na dwu - lub kilkudniowe wycieczki organizowane przez zaprzyjaźnione biura turystyczne
„SZKOLTUR”, „PODROŻE Z PASJĄ ( Metro)”,oraz „PODRÓŻNIK” przy Wrocławskim Centrum Seniorów; zarezerwujemy wtedy miejsca dla naszych słuchaczy.
Ulegają jedynie zmianie zasady opłat za wycieczki: nie będziemy pobierać przedpłat, a za całość należy płacić u organizatorów z dostosowaniem się
do obowiązującego u nich regulaminu i podpisując umowę.
1.3. Na wszystkie wycieczki można zapisywać się w każdy poniedziałek przed wykładem w auli ( na korytarzu II p. budynku Uniwersytetu przy ul. Dawida).
2. Rezygnacja z wyjazdu na wycieczkę:
2.1. W przypadku wycieczek jednodniowych organizowanych przez Sekcję, zwracamy koszty w całości przy zgłoszeniu rezygnacji do 10 dni przed wyjazdem.
Zwrot może również nastąpić przy zgłoszeniu późniejszym, po wskazaniu innej osoby chętnej na wycieczkę.
2.2. Dla wycieczek wielodniowych obowiązuje regulamin organizatora.
3. Rozliczenie wycieczek:
Po rozliczeniu kosztów wycieczki (transport, przewodnicy, ubezpieczenie oraz telefony, przewodniki i mapy), jeśli pozostanie do zwrotu mniej niż
2zł/osobę, pieniądze przekazujemy na koszty własne sekcji.
Pamiętajmy, że przy wycieczkach samolotowych nigdy nie ulega zwrotowi koszt biletów za przeloty.
4. Turystyka piesza i spacery:
Uczestnicy tych wycieczek i spacerów ubezpieczają się sami. Przed niektórymi spacerami zapisujemy się i opłacamy bilety wstępu u naszych koleżanek w
poniedziałki lub przed zebraniem comiesięcznym sekcji.

Przewodnicząca Sekcji: mgr inż. Maria Zamojska - Żarska