Komunikaty

Wszystkich komunikatów: 846

,,Indianie Ameryki Północnej - podróż w czasie i przestrzeni" - 2 marca -18:00 - Zbigniew Błaszczyk

Szanowni Państwo, ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie Pana Zbigniewa Błaszczyka pt. ,,Indianie Ameryki Północnej - podróż w czasie i przestrzeni", we wtorek 2 marca o godz. 18:00. Wykład odbędzie się przez platformę Korbank. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Instrukcja poniżej:--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aby wziąć udział w zajęciach trzeba we wtorek , 2 marca 2021 o godzinie 18:00 należy: --------------------------------- 1. kliknąć na link https://utw.akademia.korbank.pl/gru-zh9-qkj ------------------------------------------------------------------------- 2. po pojawieniu się okna do zalogowania na platformę Korbank, wprowadzić swoje Imię i i Nazwisko i kliknąć na DOŁĄCZ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. następnie wybrać słuchawki ( tylko dla słuchania) albo mikrofon ( dla słuchania i dla zadawania pytań). ------ (Jeżeli pojawi się zielone kółko to jeszcze raz kliknąć w to zielone kółko z palcem do góry) ---------------- Zapraszamy!


Opublikowany 2021-03-01 10:33:18 przez Sekretariat UTW
Joga kręgosłupa - 4 marca (czwartek), godz 9:00-10:30, prowadząca dr Katarzyna Bulińska

Szanowni Państwo, -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- zapraszamy na nowe zajęcia z zakresu kultury fizycznej - Joga Kręgosłupa, prowadząca - dr Katarzyna Bulińska -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- W obecnej sytuacji, dużo czasu spędzamy w domu lub przed komputerem, co nie wpływa pozytywnie na nasz kręgosłup. Brak ruchu sprawia, że mięśnie słabną, a organizm nie jest odpowiednio dotleniony. Aby temu zapobiec, zapraszamy Państwa na zajęcia online ,,Joga kręgosłupa”, które poprowadzi Pani dr Katarzyna Bulińska. Pani Doktor jest fizjoterapeutką, adiunktem w Akademii Wychowania Fizycznego. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyki Jogi (2015-2017) oraz dyplomowanym instruktorem Nordic Walking PFNW/INWA (2011), ćwiczeń siłowych dla osób niepełnosprawnych (2008-2009) oraz odnowy biologicznej (2007-2008). Od 2008 roku prowadzi zajęcia z osobami późnej dorosłości, a od 2010 r. współpracuje z UTW w AWF we Wrocławiu – przygotowując i realizując zajęcia z zakresu relaksacji i jogi, ćwiczeń siłowych, Nordic Walking. Od 2012r. roku jest instruktorem i koordynatorem lokalnych projektów Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Aktywności Ruchowej 50+. Joga to obecnie bardzo modna forma ćwiczeń, która odpręża i wycisza ciało. To właśnie dzięki niej możemy zadbać o formę w sposób spokojny i pełen harmonii. Ćwiczenia te są dla wszystkich: nie trzeba być profesjonalistą czy posiadać odpowiedniego sprzętu – wystarczy wygodny strój i dobre chęci. Zajęcia planujemy realizować raz w tygodniu. Pierwsze zajęcia odbędą się 4 marca o godz. 9:00-10:30. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapisywanie się drogą elektroniczną na adres: utw@uwr.edu.pl do dnia 26.02.2021. Zajęcia nie są dodatkowo płatne. -------------------- Zapraszamy serdecznie!


Opublikowany 2021-02-18 09:23:42 przez Sekretariat UTW
Nowe zajęcia ,,Nowoczesne technologie dla seniorów" , 4 marca (czwartek), godz. 17:10 - 18:45, prowadzący - mgr Łukasz Zembrzuski

Szanowni Państwo, -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- zapraszamy na nowe zajęcia ,,Nowoczesne technologie dla seniorów”, które poprowadzi Pan mgr Łukasz Zembrzuski. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Współczesne technologie informatyczne wspierane internetowymi łączami szerokopasmowymi na stałe zadomowiły się w naszej codzienności. Aby móc korzystać z bogatej oferty usług (telewizja, radio, telefon, wideokonferencje, szkolenia, internetowe księgarnie i biblioteki, media strumieniowe, VOD, sklepy internetowe, bankowość elektroniczna, szybkie płatności online, portale dostępu do usług typu e-obywatel, e-pacjent, apteki internetowe, portale aukcyjne oraz wiele innych) należy dysponować komputerem/laptopem z dostępem do Internetu oraz wiedzą i umiejętnościami, które nabędą Państwo z tych warsztatów. Dowiedzą się Państwo jak bezpiecznie korzystać z płatności internetowych, jak założyć darmową kartę płatniczą, którą można realizować zakupy przez Internet lub opłacać nią subskrypcję rozlicznych usług sieciowych. Jak kupować w sieci taniej, jak zaoszczędzić na zakupach w aptekach internetowych oraz jak otrzymać darmową przesyłkę. Z tych zajęć dowiedzą się Państwo także jak zmieścić tysiące książek w jednej książce, jak czytać książki nie męcząc oczu, jak płacić niewiele lub wcale za kino, teatr, operę i jak nie dać się oszukać kupując usługi przez Internet. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o zapisywanie się drogą elektroniczną na adres: utw@uwr.edu.pl do dnia 26.02.2021. Zajęcia nie są dodatkowo płatne. Spotkania będą odbywać się w czwartki o godz. 17:10-18:45. Pierwsze warsztaty już 4 marca. Zapraszamy serdecznie!


Opublikowany 2021-02-17 12:03:05 przez Sekretariat UTW
lektorat j. angielski – lektor p. Marta Stępniak

Szanowni Państwo,................................................................................................................................................ lektorat języka angielskiego, który nie odbył się 12 lutego br. ODBĘDZIE SIĘ we wtorek 2 marca 2021 r., godzina 16.30 -18.00. ............................................................................................................................................... Platforma zoom. ........................................................................................................................................................ Serdecznie zapraszamy.


Opublikowany 2021-02-16 12:57:53 przez Sekretariat UTW
Problemy techniczne na wykładzie ,,Nasze zdrowie w naszych rękach" (12 II 2021)

Szanowni Słuchacze, ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ostatni wykład Pani Doktor Izabeli Wróblewskiej ,,Nasze zdrowie w naszych rękach" ( 12. lutego 2021r ) z powodów technicznych został nieco wcześniej przerwany. Pani Doktor bardzo prosi o przekazanie Państwu informacji, że bardzo Państwa przeprasza za nagłe przerwanie zajęć spowodowane problemami technicznymi i pragnie zapewnić, że na pozostałe pytania odpowie na następnych zajęciach. ------------------------------------------- Bardzo dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.


Opublikowany 2021-02-16 10:16:34 przez Sekretariat UTW
lektorat j. angielski – lektor p. Marta Stępniak – 12 lutego

Szanowni Państwo zaplanowany na dzień dzisiejszy lektorat z języka angielskiego (godz. 16.30) NIE ODBĘDZIE SIĘ z powodów technicznych. Bardzo przepraszamy za zmianę. ............................................................................. W ciągu kilku dni otrzymacie Państwo informację o terminie odpracowania zajęć.


Opublikowany 2021-02-12 13:07:19 przez Sekretariat UTW
WYKŁAD AUDYTORYJNY - Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk

WYKŁAD AUDYTORYJNY ,,Polityka senioralna miast wobec wyzwań globalnych i lokalnych" – 15 lutego, godz. 12:00 - 13:30 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Szanowni Państwo, ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- przypominamy o wykładzie audytoryjnym, który online poprowadzi Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk. Z powodu ograniczonej dostępności Pana Prezydenta, wykład audytoryjny odbędzie się wyjątkowo w przerwie semestralnej UTW - 15 lutego (poniedziałek) o godz. 12:00 - 13:30. Tematem spotkania będzie ,,Polityka senioralna miast wobec wyzwań globalnych i lokalnych". ------------------------------------------------------------------------------- Zapraszamy!


Opublikowany 2021-02-11 12:11:35 przez Sekretariat UTW
9. lutego - Sekcja Turystyczna

Szanowni Państwo, -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Na dzisiejszym spotkaniu Sekcji Turystycznej o godz. 13:00 tematem będzie "Maroko- czar południa ". --- Spotkanie poprowadzi Pani Teresa Słabińska, Słuchaczka UTW. --------------------------------------------------------- Zapraszamy!


Opublikowany 2021-02-09 09:18:57 przez Sekretariat UTW
WPŁATY za semestr letni

Szanowni Państwo, Drodzy Słuchacze, ................................................................................................................... uprzejmie przypominamy osobom, które jeszcze nie dokonały OPŁATY CZŁONKOWSKIEJ za semestr letni roku akademickiego 2020/2021 w wysokości 75 zł, o uregulowanie należności. ............................................... Jednocześnie prosimy osoby, które uczestniczą w LEKTORATACH o dokonanie wpłaty.


Opublikowany 2021-02-05 13:12:31 przez Sekretariat UTW
wykład audytoryjny - 8 lutego 2021 r.

UZUPEŁNIENIE do harmonogramu ......................................................................................................................................................................... Szanowni Państwo, ............................................................................................................................................. informujemy, że spotkanie zaplanowane na poniedziałek 8 lutego o godz. 12:00 z Panią Prorektor ds. nauczania, prof. dr hab. Gabrielą Buglą-Płoskońską, zostaje PRZENIESIONE na semestr letni. ...................................... Serdecznie pozdrawiamy!


Opublikowany 2021-02-04 09:32:31 przez Sekretariat UTW
Wykłady doc. dr Grażyny Dąbrowskiej

UZUPEŁNIENIE do harmonogramu ..................................................................................................................................................................................... Szanowni Państwo,............................................................................................................................................. niestety z powodu sytuacji zdrowotnej osoby prowadzącej - Pani doc dr Grażyny Dąbrowskiej - nie odbyły się w semestrze zimowym zajęcia "Kultura fizyczna w prewencji i rehabilitacji gerontologicznej". .................................. Pani Doktor z radością spotka się z Państwem w semestrze letnim. .................................................................. ............................................................................................................................................................................... Spotkanie zaplanowane na 10 lutego zostaje ODWOŁANE. ...............................................................................................................................................................................


Opublikowany 2021-02-03 14:53:15 przez Sekretariat UTW
Linki do zajęć

Szanowni Państwo, Drodzy Słuchacze, ............................................................................................................. harmonogram zajęć jest dla Państwa udostępniony na stronie oraz na fb UTW. Dzięki temu możecie Państwo z wyprzedzeniem wybierać zajęcia, w których chcecie uczestniczyć. Do tej pory każdy z Państwa otrzymywał linki umożliwiające udział we WSZYSTKICH wykładach oraz linki umożliwiające uczestnictwo TYLKO w wybranych przez Państwa zajęciach (lektoraty, warsztaty, sekcje, kluby, zespół artystyczny). Obecnie linki do zajęć wysyłane będą do wszystkich osób, które uczestniczą w edukacji zdalnej. To Państwo sami decydujecie czy bierzecie udział w spotkaniu. Jeśli otrzymacie Państwo link na swoją skrzynkę pocztową, a są to zajęcia, na które nie zapisaliście się Państwo, prosimy o zignorowanie takiej wiadomości. Jeśli link to zaproszenie do zajęć, na które Państwo czekacie prosimy kliknąć, aby dołączyć do spotkania. Mamy nadzieję na usprawnienie działania platformy MS Teams od semestru letniego. ........................................................................ Pozdrawiamy!


Opublikowany 2021-02-02 11:13:41 przez Sekretariat UTW
WYKŁAD AUDYTORYJNY – 15 lutego, godz. 12:00 - 13:30

Szanowni Państwo, ......................................................................................................................................................................... serdecznie zapraszamy na wykład audytoryjny, który online poprowadzi nasz wspaniały Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk. Z powodu ograniczonej dostępności Pana Prezydenta, wykład audytoryjny odbędzie się wyjątkowo w przerwie semestralnej UTW - 15 lutego (poniedziałek) o godz. 12:00 - 13:30. ........................ Zapraszamy :)


Opublikowany 2021-02-02 10:15:34 przez Sekretariat UTW
Refleksje nt. Czego nauczył mnie rok 2020?

Szanowni Państwo, Drodzy Słuchacze, ............................................................................................................. Czas pandemii doświadcza nas od wielu miesięcy. Choć nie zawsze rozumiemy, jaki jest sens dziejących się zdarzeń, warto wierzyć, że wszystko ma swój cel. Często z pewnej perspektywy czasu dostrzegamy zmiany, jakie zachodzą w nas samych, ale również w naszym otoczeniu. Pragniemy przyjrzeć się bliżej, jakie lekcje wynikają dla nas z pandemii koronawirusa? Zapraszamy serdecznie do pisemnych refleksji nt „Czego nauczył mnie rok 2020?”. Pisemne wypowiedzi uprzejmie prosimy wysyłać na adres utw@uwr.edu.pl ...................................................................................................................................................................................................... Serdecznie i ciepło pozdrawiamy!


Opublikowany 2021-01-27 12:18:59 przez Sekretariat UTW
WPŁATY - semestr letni

Szanowni Słuchacze, ........................................................................................................................................................................... prosimy NIE PRZESYŁAĆ potwierdzeń przelewu mailem do sekretariatu. Gdy będzie taka potrzeba poprosimy o to :)


Opublikowany 2021-01-27 12:02:53 przez Sekretariat UTW