Zaproszenie na wykłady na Wydziale Biotechnologii

W imieniu Wydziału Nauk Biotechnologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przekazujemy zaproszenie na cykl wykładów o szczepieniach.

Czytaj dalej

Konkurs filmowy w Filharmonii w Szczecinie

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie filmowym organizowanym przez Filharmonię w Szczecinie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj dalej

SPOTKANIA W NEHRINGU - zaproszenie

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i Towarzystwo Przyjaciół Polonistyki Wrocławskiej zapraszają na SPOTKANIA W NEHRINGU, popularnonaukowe wykłady polonistyczne w roku akademickim 2018/2019. Cykl dwudziesty siódmy.

Czytaj dalej

Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprasza na wykład otwarty

Rodzina Benigerothów – tajemnice warsztatu lipskich rytowników 18 października 2018 (czwartek) o godz. 18.00 w Ossolineum (ul. Szewska 37, Refektarz)

Czytaj dalej

Zaproszenie III DNI GERONTOLOGII - WROCŁAW 2018

SREBRNA GOSPODARKA WOBEC WYZWAŃ STARZEJĄCEGO SIĘ SPOŁECZEŃSTWA - 25-26 października 2018 r.

Czytaj dalej

Pan Tadeusz po angielsku - zaproszenie

Spotkanie z tłumaczem Billem Johnstonem w ramach II Festiwalu Tradycji Literackich 13 października 2018 (sobota), godz. 16.00.

Czytaj dalej

Komunikaty

Komunikaty poniedziałkowe z dn. 22.10.2018

1. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w III Dniach Gerontologii – Wrocław 2018, które odbędą się w dniach 25 – 26 października od. godz. 10.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ul. Kamienna 49/53.
2. Zarząd UTW informuje, że zaplanowane na 29 października br. Zebranie Sprawozdawcze za rok 2017/2018 odbędzie się w dniu 5 listopada – w Auli na II piętrze bezpośrednio po wykładzie audytoryjnym.
3. Zarząd UTW przypomina o złożeniu w pok. nr 6 planów pracy oraz wydatków finansowych sekcji, zespołów i klubów w roku akademickim 2018/ 2019.
4. Warsztaty teatralne prowadzone przez mgr Beatę Rakowską zostaną wznowione od 6 listopada (wtorek ) o godzinie 14.30 w pomieszczeniach Muzeum Pana Tadeusza w ZN Ossolińskich Kamienica Pod Złotym Słońcem Rynek 6. Zapraszamy dotychczasowych i nowych uczestników warsztatów.
5. Osoby zainteresowane warsztatami malarskimi informujemy, że spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 listopada br., godz. 10:30-11:30, Aula UTW.
6. Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami Sekcji i Klubów (Komunikaty-> Komunikaty Sekcji i Klubów).

Opublikowany 2018-10-22 16:18:23 przez Magda Wites
Komunikaty poniedziałkowe z dn. 15.10.2018

1. ZAPROSZENIE NA WYJĄTKOWY KONCERT. Program: Wolfgang Amadeus Mozart Koncert skrzypcowy A-dur nr 5 KV 219 część I, Jean Sibelius Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 część I oraz Piotr Czajkowski Valse Sentimentale nr 6 op. 51. Wykonawcy: Agata Sikorska - skrzypce (Wiener Symphoniker) i Wiktor Szymajda – fortepian. Termin: 30.10.br. (wtorek), godz. 11:30, Aula UTW
2. ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE: HISZPANIA - GDZIE TURYSTA RZADKO ZAGLĄDA. Spotkanie z Anną Wawrykowicz - z urodzenia wrocławianka, z wykształcenia hispanistka, z zamiłowania podróżniczka i fotografka. Autorka będzie nawiązywała do wydanej niedawno książki "Kangur w Madrycie". Termin: 18.10.br. (czwartek), godz. 12:00, Czytelnia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu, ul. Worcella 25-27
3. Grupa Biesiadna „Wspomnień czar” zaprasza w dn. 18.10.br. (czwartek), godz. 14:00 do Auli UTW na program artystyczny „Co nam w duszy gra”
4. DOSTĘPNE MIEJSCA NA ZAJĘCIA DODATKOWO PŁATNE: Gimnastyka mózgu; Lektoraty: angielski (początkujący i podstawowy), niemiecki (początkujący i podstawowy), francuski (wszystkie poziomy), hiszpański (podstawowy i średniozaawansowany); Warsztaty komputerowe. ZAPISY W SEKRETARIACIE w pok. nr 2
5. Zarząd UTW przypomina o złożeniu w terminie do 22 października br. w pok. nr 6 planów pracy oraz wydatków sekcji, zespołów i klubów w roku akademickim 2018/ 2019
6. Zwraca się uwagę osobom prowadzącym sekcje, zespoły, kluby, oraz lektoraty, gimnastyki i warsztaty komputerowe w ramach wolontariatu o bezwzględnym obowiązku wcześniejszego informowania o wszystkich zmianach dot. miejsca i godziny zajęć w stosunku harmonogramu. Informacje należy składać na piśmie w pok. 2
7. Informujemy, że harmonogramy zajęć w semestrze zimowym w formatach A4 i A5 dostępne są w punkcie ksero na parterze. Informatory UTW na rok akademicki 2018/2019 rozdawane będą w poniedziałki przed wykładami audytoryjnymi. W pozostałe dni tygodnia u dyżurnych w korytarzu UTW.
8. Zajęcia z Gimnastyki mózgu - poziom zaawansowany zostały przeniesione na środę. Grupa początkująca zgodnie z opublikowanym harmonogramem będzie realizowała zajęcia we wtorek.
9. Zajęcia Teatrzyku Poezji rozpoczną się od dn. 24.10.2018 r.
10. Zajęcia Sekcji Muzyczno-Tanecznej zostały przeniesione ze środy na wtorek
na godz. 14:15-15:30 (Klub pod Kolumnami, pl. Św. Macieja
11. Zajęcia Sekcji będą odbywały się dwa razy w tygodniu tj. we wtorki i w piątki w godz. 10:00-14:00 w Sali w Zarządzie Okręgowym Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej ul. Dubois 11/13 (I piętro).
12. Osoby zainteresowane
warsztatami teatralnymi w Teatrze Współczesnym prowadzonymi przez
Panią mgr Beatę Rakowską informujemy, że z powodu remontu teatru zajęcia rozpoczną się
po 5 listopada. O terminie i nowym miejscu warsztatów poinformujemy do końca października.
13. Osoby zainteresowane warsztatami malarskimi informujemy, że spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 listopada br., godz. 10:30-11:30, Aula UTW
14. Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami Sekcji i Klubów (Komunikaty-> Komunikaty Sekcji i Klubów)

Opublikowany 2018-10-15 16:29:41 przez Magda Wites
Wolne miejsca na zajęciach - 12.10.2018

Komunikat z dn. 12.10.2018 r.
1) Uprzejmie informujemy Słuchaczy UTW w UWr, że dostępne są wolne miejsca na zajęcia zaznaczone w harmonogramie jako dodatkowo płatne (lista poniżej).
ZGODNIE Z PRZYJĘTYM REGULAMINEM W RAMACH WOLNYCH MIEJSC SŁUCHACZE MOGĄ UCZĘSZCZAĆ NA WIĘCEJ NIŻ JEDEN LEKTORAT.
Zapisy w sekretariacie UTW w pokoju nr 2.
DOSTĘPNE MIEJSCA:
Gimnastyka Mózgu – I grupa początkująca (8:45-9:30, wtorek)
Gimnastyka Mózgu – I grupa zaawansowana (10:00-10:45, środa)
Gimnastyka Mózgu – II grupa zaawansowana (11:00-11:45, środa)
Lektoraty
Angielski - poziom początkujący (15:00-16:30, czwartek)
Angielski - poziom początkujący (16:15 – 17:45, piątek)
Angielski - poziom podstawowy (16:45-18:15, poniedziałek)
Angielski - poziom podstawowy (16:45-18:15, środa)
Francuski - poziom początkujący (16:00 – 17:30, poniedziałek)
Francuski - poziom podstawowy (16:00-17:30, wtorek)
Francuski - poziom średnio zaawansowany (16:00 – 17:30, czwartek)
Niemiecki - poziom początkujący (12:30-14:00, piątek)
Niemiecki - poziom podstawowy (14:15-15:45, piątek)
Hiszpański - poziom podstawowy (15:00-16:30, poniedziałek)
Hiszpański - poziom średnio zaawansowany (16:30-18:00, poniedziałek)
Warsztaty komputerowe – grupa początkująca (9:45-11:15, wtorek)
Warsztaty komputerowe – grupa podstawowa (8:00-9:30, wtorek)

Opublikowany 2018-10-12 15:45:42 przez Magda Wites
Zajcia Sekcji Brydża - informacja z dn. 12.10.2018

Szanowni Słuchacze,

Uprzejmie informujemy o zmianie terminu i miejsca spotkań Sekcji Brydża. Zajęcia Sekcji będą odbywały się dwa razy w tygodniu tj. we wtorki i w piątki w godz. 10:00-14:00 w Sali w Zarządzie Okręgowym Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej ul. Dubois 11/13 (I piętro).

Opublikowany 2018-10-12 12:06:28 przez Magda Wites
Warsztaty teatralne z mgr Beatą Rakowską

Uprzejmie informujemy, że z powodu remontu Teatru Współczesnego we Wrocławiu warsztaty teatralne prowadzone przez mgr Beatę Rakowską rozpoczną się w listopadzie. Szczegóły dotyczące terminów i miejsca zostaną podane w komunikatach poniedziałkowych.

Opublikowany 2018-10-10 12:27:49 przez Magda Wites
Zajęcia Sekcji Muzyczno-Tanecznej

Uprzejmie informujemy, że zajęcia Sekcji Muzyczno-Tanecznej zostają przeniesione ze środy na wtorek na godz. 14:15-15:30 (Klub pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21)

Opublikowany 2018-10-10 12:25:48 przez Magda Wites
Zajęcia Teatrzyku Poezji w październiku

Uprzejmie informujemy, że zajęcia Teatrzyku Poezji rozpoczną się od dn. 24.10.2018 r.

Opublikowany 2018-10-09 12:27:10 przez Magda Wites
Komunikat dotyczący zapisów na zajęcia dodatkowo płatne z dn. 5.10.2018

Komunikat 3 z dn. 5.10.2018

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAPISÓW ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

1) Uprzejmie informujemy Słuchaczy UTW w UWr, że dostępne są wolne miejsca na zajęcia zaznaczone w harmonogramie jako dodatkowo płatne (lista poniżej). Osoby, które dotychczas nie brały udziału w zapisach będą miały taką możliwość w dniu 9.10.2018 r. (wtorek) w godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie UTW.
2) Zgodnie z Regulaminem w dn. 10.10.2018 r. (środa) w godz. 10:00-12:00, Słuchacze pierwszego roku będą mieli możliwość zapisania się na zajęcia dodatkowo płatne.
3) W dn. 10.10.2018 r. (środa) w godz. 12:00-14:00 wolne miejsca zostaną udostępnione osobom, które chcą uczestniczyć w więcej niż jednych zajęciach w ramach danego bloku.
DOSTĘPNE MIEJSCA
Kultura fizyczna:
Gimnastyka Mózgu – I grupa początkująca (8:45-9:30, wtorek)
Gimnastyka Mózgu – I grupa zaawansowana (10:00-10:45, środa)
Gimnastyka Mózgu – II grupa zaawansowana (11:00-11:45, środa)
Choreoterapia – aktywizacja ruchowa seniorów (8:30-10:00, wtorek)
Szkoła pleców – grupa I kontynuacja (9:00-10:30, piątek)
Szkoła pleców – grupa II kontynuacja (10:30-12:00, piątek)
Szkoła pleców – grupa III początkująca (12:00-13:30, piątek)
Kultura fizyczna 60+ zdrowy i sprawny senior – I grupa (9:30-11:00, środa)
Kultura fizyczna 60+ zdrowy i sprawny senior – II grupa (11:00-12:30, środa)
Lektoraty:
Angielski - poziom początkujący (14:00-15:30, poniedziałek)
Angielski - poziom początkujący (15:00-16:30, czwartek)
Angielski - poziom początkujący (16:15 – 17:45, piątek)
Angielski - poziom podstawowy (16:45-18:15, poniedziałek)
Angielski - poziom podstawowy (16:45-18:15, środa)
Angielski - poziom podstawowy (14:30-16:00, piątek)
Angielski - poziom średnio zaawansowany (10:45-12:15, piątek)
Angielski - poziom średnio zaawansowany (12:30-14:00, piątek)
Francuski - poziom początkujący (16:00 – 17:30, poniedziałek)
Francuski - poziom podstawowy (16:00-17:30, wtorek)
Francuski - poziom średnio zaawansowany (16:00 – 17:30, czwartek)
Niemiecki - poziom początkujący (12:30-14:00, piątek)
Niemiecki - poziom podstawowy (14:15-15:45, piątek)
Hiszpański - poziom podstawowy (15:00-16:30, poniedziałek)
Hiszpański - poziom średnio zaawansowany (16:30-18:00, poniedziałek)
Warsztaty komputerowe:
Warsztaty komputerowe – grupa początkująca (8:00-9:30, poniedziałek)
Warsztaty komputerowe – grupa początkująca (9:45-11:15, wtorek)
Warsztaty komputerowe – grupa początkująca (8:00-9:30, piątek)
Warsztaty komputerowe – grupa podstawowa (8:00-9:30, wtorek)
Warsztaty komputerowe – grupa podstawowa (9:45-11:15, piątek)

Opublikowany 2018-10-05 15:51:34 przez Magda Wites
Zmiana w harmonogramie zajęć - Gimnastyka mózgu

Komunikat 2 z dn. 4.10.2018

Uprzejmie informujemy, że zajęcia z Gimnastyki mózgu - poziom zaawansowany zostały przeniesione na środę. Grupa początkująca zgodnie z opublikowanym harmonogramem będzie realizowała zajęcia we wtorek.

Opublikowany 2018-10-04 10:37:24 przez Magda Wites
Zapisy na zajęcia dodatkowo płatne 2018/2019

Komunikat 1 z dn. 1.10.2018

Szanowni Państwo, Słuchaczki i Słuchacze UTW w UWr!

W dniach 3-4 października (środa i czwartek) w godzinach 10.00-14.00 w Auli UTW (parter) odbędą się zapisy na zajęcia dodatkowe:
- lektoraty,
- zajęcia z kultury fizycznej,
- warsztaty komputerowe.

Wskazane zajęcia w semestrze zimowym 2018/2019 są dodatkowo płatne.
Zasady zapisywania zostały określone na stronie internetowej (Regulamin uczestnictwa w zajęciach dodatkowo płatnych tj. lektoratach, gimnastykach, warsztatach komputerowych).
Osoby zgłaszające się na zajęcia muszą mieć uregulowany status słuchacza UTW.
Płatność za zajęcia będzie realizowana po skompletowaniu grup, które muszą liczyć zgodnie z Regulaminem min. 12 osób. Liczebność grupy będzie weryfikowana na I zajęciach.

Szczegółowe informacje w zakładce Harmonogram zajęć

Opublikowany 2018-10-04 10:35:28 przez Magda Wites

Zobacz wszystkie